MBH BANK-ban mindenki hülye? – és a kérdés időszerűségét kétségbe sem vonhatjuk, hiszen az MBH Bank-ban mindig történik valami, valami botrányos, valami rendkívüli olyan, amitől a macskád szőre is égnek áll, nem hogy a tiéd. A történet még 2022-ben lett volna vége de aztán ott csak valami ért véget mert valaki láthatóan olyat hozott elő az MKB-bank egykori értékpapír számlájából ami László szerint nincsen ott.
Figyelj, ez nem sztori, ez dokumentált kabaré. Tegeződünk, mert magázni egy olyan bankot, ami négy év alvás után ébreszt fel egy mínusz hétmillióval, egyszerűen tiszteletlenség lenne a józan ésszel szemben. Azt sem felejtenénk el, hogy az MBH BANK-e csak az akinek ráér 4 évet az ébredés, egy felszólításhoz, meg hát az se smafu. Miféle pénzkezelés az, ha lezárt számlát kérnek mínusz 7 millióval számon. Azt meg ne is gondold, hogy egyedül vagy a szószban: az MBH Bank társasjátéka, az “ülj milliós adósságban” – egy stabil és idegőrlő reality. A tét a gyomrod és az idegrendszered. László ebben régi motoros, ha lúd, legyen kövér: Ő már 2025-ben is “megszívta” az MBG Banki Google csalással.

László aki nem Hugyadi de minden bizonnyal HŐS
László – mert hősünket így hívják és nem Hunyadi, de lassan kardot ragadna – 2022.09.07-én írt P. Dittának az akkori MKB BANK- munkatársának. : “kérem mihamarabb a maradék pénzem visszautalását”. Másnap, 2022.09.08-án jött a “Fwd: számlamegszüntetés”. 2023.05.12-én még rákérdezett László a 2022-es egyenlegközlőre is. Ennyi. Vége. Lezárva. Elköszönt.
“Azt hitte, a kis hamutartó, te kis barom…” – hogy vége… Ez a mondat a Ne légy barom, míg iszod a dzsúszod a gettóban című 1996-os amerikai vígjátékból származik és ikonilkusan illik ebbe az MBH Bank-i káoszba, mert hiába hiszi az MBH BANK ügyfele, mindig van egy új trükk a tarsolyban, mint az öreg zenebohócnak egykoron.
Most 2026.06.15-án, majdnem négy évvel később, kipostázzák Lászlónak az ÜGYFÉL- ÉS ÉRTÉKPAPÍRSZÁMLA-KIVONATOT. És mit lát?
– EUR számla: +6.881,86. Szép.
– USD számla: +3.228,35. Még szebb.
– HUF SAXO: -6.972.953 forint. Mínusz. Hétmillió.
– Mellé még egy kis havi számlavezetési díj: -31.555 Ft.
Na nézzük jogilag, jéghidegen, mert a szarkazmus már kevés ide
Nem is kereskedett forintban László ez az első gáz.
A saját screenshoton ott látható a tény: “eur és dollár”. Akkor honnan a jó égből lesz egy “Bank indítás – DEVIZA Saxo kamat elszámolás: F26ATV088270” tétellel 82.087 Ft terhelés 2026.05.01-én? Ki indította a bankot? László 2022-ben kilépett a témából, lezárta az értékpapír számláját majd az MBH Bank 2026-ban indít valamit a nevében?
Megszüntetés után nincs számla.
A Hpt. és a sima Ptk. szerint is a szerződés megszűnésekor el kell számolni. Nem négy év múlva előhúzni egy fiókból. Hol van a 2022.09.08-i lezárási jegyzőkönyv, a nullás igazolás? Mert ha nincs, az a bank bizonyítási terhe, nem az ügyfélé!
Hallgatólagos tartozáselismerés? Ne röhögtessük ki magunkat?
Ptk. 6:26. § – tartozást elismerni csak egyértelmű, írásos nyilatkozattal lehet. Az, hogy nem válaszol valaki egy tértivevény nélküli, négy év késéssel küldött levélre, az nem elfogadás, az sima zaklatás. Ezt még egy elsőéves joghallgató is kiröhögi. Mi az, hogy BANK állítja Ő elküldte, az ügyfél meg, hogy soha ilyet nem is kapott.
És nem vagy egyedül ezzel az értékpapír matekkal László: jó sokan lettetek panaszkodók
Nézd meg az “MBH Bank Károsultak” csoportot. Kurucz Laci 2020 elején megszüntette a Takarékbankos értékpapírszámláját. Tavaly jött a reklám email, idén meg levél: fizess 6 évre visszamenőleg számlavezetési díjat. Nulla forgalommal. Az ügyintéző is látja, hogy nulla -mondta neki. Sebaj: ő azért kiküldi.
Érted mi ez? Ez nem egyedi hiba. Ez üzleti modell.
Ekkora balfékséget, hogyan lehet BANK-ként megúszni?
Úgy, hogy senki nem vonja felelősségre őket soha. Példának okáért ha te 2022-ben szabályosan kiléptél, ők megcsinálták a nagy MBH-Takarék-MKB fúziós katyvaszt, elveszítik a papírokat, aztán 2026-ban a rendszerük köhög egyet és generál egy mínusz hétmilliót. És rád küldik, hátha befizeted. Hányan jártatok így ? Figyelj: nézz vissza a TUDODKI.HU csoportba a Facebookon és meglátod.
Mert mi a kockázatuk ha rád küldik a 6-7-8-vagy 20-50 milliós értékpapír számlás tartozást?
Nulla. Te meg majd bizonygasd, írjál levelet, menj be fiókba, panaszolj az MNB-nél, Pénzügyi Békéltető Testület, ügyvéd, évek. Ők meg addig is könyvelik a “követelést”.
Ezért gáz.
Nem azért, mert valaki elütött egy nullát. Hanem mert rendszerszinten csinálják.
Lezárt számlák feltámadnak, soha nem használt devizanemekben keletkezik kamat, és a végén még te vagy a hunyó, mert nem mondtál ellent időben egy levélnek, amit nem is kellett volna megkapnod.
Szóval igen, a kérdésed jogos: “Itt mindenki hülye???”
Nem. Nem hülyék. Pontosan tudják, mit csinálnak. Csak arra játszanak, hogy te elfáradsz előbb.
Amit most tegyél – mert a nagypofájúság mellé kell a papír is: védd magad az MBH BANK dolgaival szemben
– Írd meg tértivevényesen, példánkat nézve: kéred a 2022.09.08-i megszüntetés teljes dokumentációját, a záróegyenleg-igazolást és annak jogalapját, hogy 2026-ban miért terhelnek HUF kamattal egy megszűnt, nem használt számlát.
– Hivatkozz arra, hogy tartozáselismerést nem tettél, a hallgatólagos elfogadás kikötését vitatod.
– Másolat MNB fogyasztóvédelem. Nem azért mert megoldják holnap, hanem mert gyűlik a dosszié.
Mert ez már nem bankolás. Ez időutazásos számlázás. És ha ezt hagyjuk, jövőre jön a 2030-as díjkimutatás is.

Ez az amiért a SCAMHUNTER – Digitális Akciócsapat létrejött. Megyünk, összefogjuk, intézzük és az emberek elé tárjuk! Aztán irány a hatóságok és jogi lépés!
Semmi cécó, semmi erőszak, semmi jogsértés: saját ügyvédeink intézik az ügyeket és akik velünk vannak, ezt a hátteret tudhatják maguk mögötti erőnek!


